Klubbtur nr3

                       Klubbkonkurranse tur nr.3

Da var det tid for klubbens 3.konkurransedag.

Turen denne dagen gikk ut fra Hellesøy på en solfylt søndag med lite vind og en del varmegrader i solen. Noen av klubbens medlemmer hadde som mål å bli solbrent denne dagen, tror ikke det målet ble nådd 🙂

Denne gangen gikk vi for storlyren, men den ville ikke være med oss denne dagen. Etter noen timer med jigging etter en lyr som ikke hadde lyst til å være med oss så valgte vi å gå lenger ut i dypet for å få litt større motstand. Her fikk både Stig og Henrik lange på ganske raskt, Henrik med en lange på 15+ og Stig dro opp en lange på 27.5 kg. Vi andre forsøkte å få stor lange på også men ikke alle var like heldige. Noen fikk lange mens noen fikk omtrent ingen ting.

Stig sin lange på 27,5kg

 

Klubbens medlemmer som var med denne dagen var:

Espen Knarvik                                                                                                             Helge Rune Birknes                                                                                                  Henrik Knudsen Vågenes                                                                                                Stig Helland                                                                                                                  Kjell Olav Johnsen                                                                                                      Ingrid Tombre

Resultater for denne flotte dagen ble som følger:

Stig               total 48.0 kg  med 2.arter               56.0 poeng                             Henrik           total 40.5 kg  med 3.arter               52.5 poeng                                        Kjell Olav      total 30.0 kg  med 4.arter               46.0 poeng                                      Helge Rune  total 14.0 kg  med 6.arter               38.0 poeng                           Espen           total 10.5 kg  med 5.arter               30.5 poeng                             Ingrid            total 5.0 kg    med 2.arter               13.0 poeng

Til slutt vil vi gratulere Stig med personlig og klubbrekord på lange med 27.5 kg

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *